2018. november 7-én, szerdán 17 órakor Német klub lesz az Eötvös Károly Megyei Könyvtár Régi épület Kisfaludy Termében. Rövidebben
Időpont: 2018. november 7., szerda 17 óra
Helyszín: Eötvös Károly Megyei Könyvtár, Kisfaludy terem (
Veszprém, Komakút tér 3.)
Ez alkalommal A zongorista/Der Pianist című filmet mutatják be német nyelven, magyar felirattal. (2002 / 143 perc)
Rendezte: Roman Polanski
Szereplők: Adrien Brody, Daniel Caltagirone, Frank Finaly, Thomas Kretschmann
1939, Varsó. Wladyslaw Szpilman zongoraművész egy lemezstúdióban dolgozik, amikor bombázni kezdik a várost. A zsidó Itzak Heller kollaborál a nácikkal, és azt akarja, hogy Wladyslaw csatlakozzon a zsidó rendőrséghez, de visszautasítja az ajánlatot. Benek, annak az étteremnek a tulajdonosa, ahol korábban zongorázott, munkát ad Wladyslawnak, de a helyzete egyre rosszabbra fordul. A zongorista a földalatti mozgalomnál keres segítséget, amely különböző védett házakba bújtatja el őt. A varsói gettó 1943-as felkelését követően Wladyslaw megint önmaga lehet. Dorota és mások segítségével a zongorista megpróbálkozik a túléléssel, amíg véget nem ér a háború.
A vetítés helyben történt regisztráció után ingyenes. A program során a könyvtár állományában megtalálható dokumentumokat mutatják be.
Cím: | 8200 Veszprém, Komakút tér 3. | ||||||||||
Esemény időpontja: | 2018.11.07. | ||||||||||
|