Programok

VESZPRÉMI UTCAZENE FESZTIVÁL 2019


VESZPRÉMI UTCAZENE FESZTIVÁL 2019 (2019.07.17. - 2019.07.20.)

Veszprém minden júliusban néhány napra igazi fesztiválvárossá alakul át: különböző stílusú utcai formációk zenélnek délutántól késő éjszakáig a belvárosban. Idén újra Utcazene Fesztivál Veszprémben, ne hagyja ki 2019-ben sem! Bővebben Rövidebben

Időpont: 2019. július 17-20. 

A Fesztivál programjára még várniuk kell néhány napot, de a verseny résztvevői már publikusak. 

Balchicanos
  •  2014-ben alakult akusztikus hangzású és perkusszív ütős hangszerekre támaszkodó cover zenekar.

BrassTime

  • A BrassTime a Magyar Honvédség Központi Zenekarának művészeiből alakult 2018-ban azzal a céllal, hogy tagjai megmutassák, hogyan is lehet akusztikus fúvós hangszerekkel fesztiválhangulatot, élőzenés showműsort varázsolni.

Csjlla

  • Magyar-kanadai származású énekes, dalszerző, zenéje leginkább az akusztikus-ambient, singer-songwriter vonalak mentén írható le, népi és alternatív inspirációjú pop-meditáció, amire egyaránt hatással van a hazai zenei (és egyéb) környezet, és az északi hegyek és mezők elveszettnek tűnő világa.

CsótányDzsó

  • Az alter Rock ’n’ Roll trió fúvóssal kiegészülve érkezik, akusztikus hangszereléssel. Klarinéttal, nagybőgővel és dobbal zakatol a jazzgitár. A négytagú trió saját számait játssza, akusztikus lemezéről, swing és rockabilly keveredik alternatív szövegekkel és felfogással.

Dreamatique

  • Jelenleg szóló indie-folk produkcióként járja a budapesti klubok színpadait.

Fák Alatt Zenekar

  • A klasszikus dob-basszus-gitár felállás mellé becsempésztek egy hegedűt, sok-sok indiet hallgattak, és így érkeztek el a mához: a bölcsészdance-hez.

Flamisch Péter

  • Akusztikus instrumentális világzenei előadó. Előadásában különböző stílusok és motívumok keverednek a blues-tól kezdve a népzenén át egészen az elektronikus zenéig. 

Golarits Márton és Bögi Levente

  • Három éve éppen a Veszprémi Utcazene Fesztiválon zenéltek együtt először. Feldolgozásokat játszanak, főleg jazzt, bluest és popot. 

Men Named Holger

  • A magyarországi high concept kalóz-pszichedélia első és ezidáig egyedüli képviselője, két átlényegült multi-instrumentalista énekes-dalszerző, Blaskovits Feri és Tündik Andris projektje.

Nagy Bettyy & Kajli Lackó

  • Előszeretettel dolgoznak fel különböző stílusú dalokat a poptól a blueson át a klasszikus rockig, figyelve arra, hogy azok sajátosan szólaljanak meg.

NorAcoustic és dina

  • A közös produkciót egy gyerekkori barátság és a közös zene iránti szenvedély inspirálta.

OriOnXpress

  • Az elektronikus zenét mélyrehatóan tanulmányozva, a világ- és népzenei gyökerekhez visszanyúlva, a balkán - klezmer - cigány hagyományokat követve, azt a trance, dub, acid, rap elemeivel ötvözve építik fel az akkusztikus "trance folk" egyedi hangzásvilágát.

Rácz Viki

  • Blanco White és az Of Monsters and Men zenekar munkásságának elegyítése energikus ritmusokkal és keleties dallamokkal.

SunCity Brass

  • Műfaj: Elektro Brass. Ez egy új műfaj, amit jó eséllyel ők találtak ki.

Szelina

  • Első magyar nyelvű albuma 2019. május 1-jén jelent meg Ember a vízben címmel

Teddy Harpo One Man Band

  • Magyarország egyik kiemelkedő egyszemélyes zenekara. Szájharmonika, gitár és lábdobok képzik a hangszeregyüttes szimfóniáját.

The Anahit

  • A zenekar saját stílusát pillanatmegörökítő elektronikaként jellemzi, de gyakran sorolják a dark R&B kategóriába is a dalok melankolikus utóérzete miatt.

The Neverlandings

  • 2018-ban alakult Budapesten, és az alternatív, indie, rock, pop stílust képviseli.

Zanzinger

  • Misota Dániel 2014-es bemutatkozó anyaga óta szereplője a hazai könnyűzenei életnek
 

Programok:

2023 Nagyszínpad (Óváros téren)

  • 20:30 - LA CHICA
  • 22:45 - THE FAT BASTARD GANGBAND

​Nagyon Balaton nagyszínpad (Hangvilla előtt)

  • 21:30 - SWINGROWERS
  • 23:30 - BLACKWAVE

Lasselsberger - Knauf színpad (Fortuna udvarban)

  • 16:00 - Golarits Márton és Bögi Levente
  • 17:10 - BrassTime
  • 18:20 - NorAcoustic & dina
  • 19:30 - Nagy Bettyy & Kajli Lackó
  • 21:00 - WOMBO ORCHESTRA
  • 23:00 - ELIASSE

OTP Bank színpad (Gizella udvarban)

  • 16:00 - Flamisch Péter
  • 17:10 - CsótányDzsó
  • 18:20 - Balchicanos
  • 19:30 - Rácz Viki
  • 21:00 - THE HILLOCKERS
  • 23:00 - ROOTS RISING

Man at Work színpad (Vár Áruház előtt)

  • 16:00 - Fák Alatt Zenekar
  • 17:10 - Teddy Harpo One Man Band
  • 18:20 - The Anahit
  • 19:30 - Csjlla
  • 21:00 - TOWN OF SAINTS - DUO
  • 23:00 - Bare James

E.ON színpad (Kossuth utca közepén)

  • 16:00 - The Neverlandings
  • 17:10 - Zanzinger
  • 18:20 - Szelina
  • 19:30 - Dreamatique
  • 21:00 - NO MONEY KIDS
  • 23:00 - THE UNDERCOVER HIPPY

Meló-Diák színpad (Kölcsey könyvesboltnál)

  • 16:00 - Satu Mare Festival győztese
  • 17:10 - Men Named Holger
  • 18:20 - OriOnXpress
  • 19:30 - SunCity Brass
  • 21:00 - Will Barber
  • 23:00 - James Leg

Generali színpad (Kossuth utcai szökőkútnál)

  • 19:00 - Jenny and the Mexicats
  • 21:00 - Riders ConnectionI
  • 23:00 - LMZG

Kossuth utcai Utcazenész megálló

  • 17:30 - Sion Hill
  • 19:30 - Slim Wild Boar

Insedo Utcazenész megálló (Rákóczi utcában)

  • 18:00 - Ayoub Houmanna
  • 19:30 - Cocopilots
  • 21:00 - Hugo Barriol 
  • 22:30 Xtreme Blues Dog

Hősök Kapuja Utcazenész megálló (Veszprémi Várban)

  • 19:00 - The Zap Show
  • 21:00 - Jake Green
  • 23:00 - Denna Kay

 

 

2023 Nagyszínpad (Óváros téren)
  • 20:30 - Blackwave
  • 22:45 – Jenny and the Mexicats

Nagyon Balaton nagyszínpad (Hangvilla előtt)

  • 21:30 – Bare Jams
  • 23:30 - LMZG

Lasselsberger - Knauf színpad (Fortuna udvarban)

  • 16:00 - CsótányDzsó
  • 17:10 – SunCity Brass
  • 18:20 – Satu Mare Festival győztese
  • 19:30 – The Neverlandings
  • 21:00 – Will Barber
  • 23:00 – The Undercover Hippy

OTP Bank színpad (Gizella udvarban)

  • 16:00 - Zanzinger
  • 17:10 - Csjlla
  • 18:20 – Men Named Holger
  • 19:30 – The Anahit
  • 21:00 - Eliasse
  • 23:00 – James Leg

Man at Work színpad (Vár Áruház előtt)

  • 16:00 – Nagy Bettyy & Kajli Lackó
  • 17:10 - Szelina
  • 18:20 – Golarits Márton és Bögi Levente
  • 19:30 - Balchicanos
  • 21:00 – Roots Rising
  • 23:00 – The Hillockers

E.ON színpad (Kossuth utca közepén)

  • 16:00 - BrassTime
  • 17:10 – Fák Alatt Zenekar
  • 18:20 – Rácz Viki
  • 19:30 - OriOnXpress
  • 21:00 – Riders Connection
  • 23:00 – Wombo Orchestra

Meló-Diák színpad (Kölcsey könyvesboltnál)

  • 16:00 - Dreamatique
  • 17:10 – Flamisch Péter
  • 18:20 – Teddy Harpo One Man Band
  • 19:30 – NorAcoustic & dina
  • 21:00 – Town of Saints - Duo
  • 23:00 – No Money Kids

Generali színpad (Kossuth utcai szökőkútnál)

  • 19:00 – The Fat Bastard Gangband
  • 21:00 – LA CHICA
  • 23:00 - Swingrowers

Kossuth utcai Utcazenész megálló

  • 17:30 – Ayoub Houmanna
  • 19:30 - Cocopilots

Insedo Utcazenész megálló (Rákóczi utcában)

  • 18:00 – The Zap Show
  • 19:30 – Denna Kay
  • 21:00 – Sion Hill 
  • 22:30 – Jake Green

Hősök Kapuja Utcazenész megálló (Veszprémi Várban)

  • 19:00 – Slim Wild Boar
  • 21:00 – Hugo Barriol
  • 23:00 – Xtreme Blues Dog

 

2023 Nagyszínpad (Óváros téren)
  • 20:30 – Dirty Zoo
  • 22:45 – Slim Paul

​Nagyon Balaton nagyszínpad (Hangvilla előtt)

  • 21:30 – Lola Marsh
  • 23:30 – Riders Connection

Lasselsberger - Knauf színpad (Fortuna udvarban)

  • 16:00 - Szelina
  • 17:10 – The Anahit
  • 18:20 - Dreamatique
  • 19:30 – Fák Alatt Zenekar
  • 21:00 – James Leg
  • 23:00 - Cocopilots

OTP Bank színpad (Gizella udvarban)

  • 16:00 – Teddy Harpo One Man Band
  • 17:10 – Satu Mare Festival győztese
  • 18:20 – The Neverlandings
  • 19:30 – Golarits Márton és Bögi Levente
  • 21:00 – The Undercover Hippy
  • 23:00 – Wombo Orchestra

Man at Work színpad (Vár Áruház előtt)

  • 16:00 – SunCity Brass
  • 17:10 - OriOnXpress
  • 18:20 - Zanzinger
  • 19:30 – Men Named Holger
  • 21:00 – Brothers Moving
  • 23:00 - LMZG

E.ON színpad (Kossuth utca közepén)

  • 16:00 - Csjlla
  • 17:10 – NorAcoustic & dina
  • 18:20 - CsótányDzsó
  • 19:30 – Flamisch Péter
  • 21:00 – Town of Saints - Duo
  • 23:00 – Roots Rising

Meló-Diák színpad (Kölcsey könyvesboltnál)

  • 16:00 – Rácz Viki
  • 17:10 - Balchicanos
  • 18:20 – Nagy Bettyy & Kajli Lackó
  • 19:30 - BrassTime
  • 21:00 - Eliasse
  • 23:00 – The Hillockers

Generali színpad (Kossuth utcai szökőkútnál)

  • 19:00 – No Money Kids
  • 21:00 – Bare Jams
  • 23:00 – The Mitchi Bitchi Bar

Kossuth utcai Utcazenész megálló

  • 17:30 - Cocopilots
  • 19:30 – Denna Kay

Insedo Utcazenész megálló (Rákóczi utcában)

  • 18:00 – Slim Wild Boar
  • 19:30 - TBA
  • 21:00 – The Zap Show
  • 22:30 - Hugo Barriol 

Hősök Kapuja Utcazenész megálló (Veszprémi Várban)

  • 19:00 – Jake Green
  • 21:00 – Sion Hill
  • 23:00 – Ayoub Houmanna
2023 Nagyszínpad (Óváros téren)
  • 20:30 – The Mitchi Bitchi Bar
  • 22:45 – Lola Marsh

​Nagyon Balaton nagyszínpad (Hangvilla előtt)

  • 21:30 – Slim Paul
  • 23:30 – Dirty Zoo

Lasselsberger - Knauf színpad (Fortuna udvarban)

  • 16:00 – Men Named Holger
  • 17:10 – Rácz Viki
  • 18:20 – Flamisch Péter
  • 19:30 – Zanzinger
  • 21:00 – TBA
  • 23:00 – Riders Connection

OTP Bank színpad (Gizella udvarban)

  • 16:00 – OriOnXpress
  • 17:10 – Dreamatique
  • 18:20 – Fák Alatt Zenekar
  • 19:30 – Szelina
  • 21:00 – Town of Saints - Duo
  • 23:00 – Brothers Moving

Man at Work színpad (Vár Áruház előtt)

  • 16:00 – NorAcoustic & dina
  • 17:10 – The Neverlandings
  • 18:20 - BrassTime
  • 19:30 – Satu Mare Festival győztese
  • 21:00 – No Money Kids
  • 23:00 - TBA

E.ON színpad (Kossuth utca közepén)

  • 16:00 - Balchicanos
  • 17:10 – Nagy Bettyy & Kajli Lackó
  • 18:20 – SunCity Brass
  • 19:30 – Teddy Harpo One Man Band
  • 21:00 – Wombo Orchestra
  • 23:00 – TBA

Meló-Diák színpad (Kölcsey könyvesboltnál)

  • 16:00 – The Anahit
  • 17:10 – Golarits Márton és Bögi Levente
  • 18:20 – Csjlla
  • 19:30 - CsótányDzsó
  • 21:00 – Szakmai Díjazott Gála
  • 23:00 – Közönség Díjazott Gála

Generali színpad (Kossuth utcai szökőkútnál)

  • 19:00 – The Undercover Hippy
  • 21:00 – TBA
  • 23:00 – LMZG

Kossuth utcai Utcazenész megálló

  • 17:30 – Hugo Barriol
  • 19:30 – Ayoub Houmanna

Insedo Utcazenész megálló (Rákóczi utcában)

  • 18:00 – Denna Kay
  • 19:30 – Jake Green
  • 21:00 – Sion Hill
  • 22:30 - TBA 

Hősök Kapuja Utcazenész megálló (Veszprémi Várban)

  • 19:00 – Slim Wild Boar
  • 21:00 – The Zap Show
  • 23:00 – Cocopilots

 

Cím: 8200 Veszprém, Kossuth Lajos u.
Esemény időpontja:2019.07.17. - 2019.07.20.
Szervező neve: Veszprémi Programiroda Kft.
Szervező címe: 8200 Veszprém, Óváros tér 9.
Szervező tel.: +36 88 889 180
Szervező E-mail: program@veszpremiprogramiroda.hu
Iratkozzon fel hírlevelünkre!